Ga naar hoofdinhoud
MotorMonitor

Yamaha

Sport

YZF R1

Vergelijk 150 Yamaha YZF R1-advertenties uit verschillende bouwjaren en verkoopsites.

AIYamaha YZF-R1 supersport zijaanzicht

Yamaha

YZF R1

Sport · 998 cc

Nu te koop150 motoren
Motor
998 cc
Vermogen
200 pk
Gewicht
200 kg
Bekijk alle 150 motoren
Prijsbereik
€ 3.750 – € 15.510
Gem. km-stand
39.618 km
Populairste jaar
2006 · 119 motoren
Deze tekst is deels gemaakt met AI en kan fouten bevatten.

Wat betaal je voor een YZF R1?

Bekijk gangbare prijzen, prijsontwikkelingen en belangrijke verschillen.

Wat is een gebruikelijke vraagprijs?

Kies bouwjaar en kilometerstand voor een gerichte vergelijking.

Vergelijkbare motoren zoeken…

Gebaseerd op vraagprijzen, niet op verkoopprijzen. Uitvoering, staat, onderhoud en garantie tellen mee.

Prijsontwikkeling-93%

Gebaseerd op prijsdata uit 5 van de 12 maanden.

Tweedehands prijzen dalen: de gangbare vraagprijs is € 93.099 lager dan in mei 2026.

Modelreeks

YZF R1 in het kort

Richtwaarden voor snelle herkenning. Bouwjaar, generatie en uitvoering kunnen afwijken.

Cilinderinhoud

998 cc

Vermogen

200 pk · 147 kW

Koppel

113 Nm

Categorie

Sport

Specificaties

4 varianten
Cilinderinhoud
998 cc
Vermogen
200 pk · 147 kW
Koppel
113 Nm
Gewicht
200 kg
Zadelhoogte
855 mm
Tankinhoud
17 l
Topsnelheid
290 km/u
Productieperiode
1998 – heden
Categorie
Sport

Zoekresultaten

150 resultaten voor Yamaha YZF R1
150resultaten voor Yamaha YZF R1
Particulier
2009 Yamaha YZF R1 - € 7.500 · Bieden (1/1)

Yamaha YZF R1

€ 7.500 · Bieden
200928.365 km

Boskoop, ZH - dennis van der wiel

Marktplaats.nl
2007 Yamaha YZF-R1 - € 5.999 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 5.999
200743.300 km

Dijk en Waard

AutoScout24.nl
Particulier
Bouwjaar onbekend Yamaha YZF R1 - Bieden (1/1)

Yamaha YZF R1

Bieden
Km-stand onbekend

Lisserbroek, ZH - Mesi

Marktplaats.nl
1999 Yamaha YZF-R1 - € 3.750 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 3.750
199939.991 km

Zwolle, OV

AutoScout24.nl
2007 Yamaha YZF-R1 - € 7.500 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 7.500
200729.299 km

Deventer

AutoScout24.nl
Particulier
2009 Yamaha YZF R1 - Gereserveerd (1/1)

Yamaha YZF R1

Gereserveerd
200923.880 km

Koekange, DR - Thom

Marktplaats.nl
2014 Yamaha YZF-R1 - € 11.999 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 11.999
201456.169 km

Rockanje, ZH - MotoPort Rockanje

Dealer website
+1
2009 Yamaha YZF R1 - € 7.450 (1/1)

Yamaha YZF R1

€ 7.450
200976.346 km

Bunschoten-Spakenburg, UT - Meester Motorsport

Dealer website
+3
Particulier
2007 Yamaha R1 - € 6.800 (1/1)

Yamaha R1

€ 6.800
200742.000 km

Moergestel, NB - Menno

Marktplaats.nl
Particulier
Bouwjaar onbekend Yamaha YZF R1 - € 6.750 · Bieden (1/1)

Yamaha YZF R1

€ 6.750 · Bieden
Km-stand onbekend

Staphorst, OV - kwaliteitskunstgras

Marktplaats.nl
2022 Yamaha YZF R1 - € 22.900 · Bieden (1/1)

Yamaha YZF R1

€ 22.900 · Bieden
2022950 km

Blokzijl, FL - Niels' Wheels

Dealer websiteDealer website
+1
2004 Yamaha YZF-R1 - € 4.000 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 4.000
200428.990 km

Utrecht, UT

AutoScout24.nlMarktplaats.nl
2002 Yamaha YZF-R1 - € 4.900 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 4.900
200219.040 km

Heumen

AutoScout24.nl
Bouwjaar onbekend Yamaha YZF R1 - Prijs op aanvraag (1/1)

Yamaha YZF R1

Prijs op aanvraag
Km-stand onbekend

Roden, DR - rijwielzaak bathoorn

Marktplaats.nl
2004 Yamaha YZF-R1 - € 6.250 (1/1)

Yamaha YZF-R1

€ 6.250
200441.558 km

Westervoort

AutoScout24.nl
2009 Yamaha YZF R1 - € 10.999 (1/1)

Yamaha YZF R1

€ 10.999
200917.697 km

Zwolle, OV - AE Motorbikes

Dealer website
+1
Vergelijkbare modellen

Ook het overwegen waard

Modellen uit dezelfde categorie en prijsklasse die je naast de YZF R1 kunt beoordelen.

Generaties en edities

Kenmerken en rijgevoel verschillen per generatie. Gebruik dit overzicht om de juiste uitvoering te vinden.

4 varianten

Jaren

2020 - heden

2020–heden · Euro 5

Generatie

De huidige R1 verfijnt het crossplane-platform met verbeterde aerodynamica, quickshifter en uitgebreide zesassige rijhulpen.

998 cc200 pk4 cil.

Jaren

2015 - 2019

2015–2019 · crossplane 2

Generatie

De tweede crossplane-generatie kreeg IMU-elektronica, ride-by-wire en een nog lichter superbikeframe.

998 cc200 pk4 cil.

Jaren

2007 - 2014

2007–2014 · crossplane

Generatie

Vanaf 2009 bracht de crossplane-krukas een uniek koppelkarakter en tractiecontrole naar Yamaha's liter-supersport.

998 cc182 pk4 cil.

Jaren

1998 - 2006

1998–2006 · vijfkleps

Generatie

De vroege R1-generaties staan bekend om hun lichte aluminium frame, vijfkleps viercilinder en compromisloze supersportkarakter.

998 cc150 pk4 cil.
Over dit model

Over de Yamaha YZF R1

De Yamaha YZF-R1 is de literklasse-supersport van Yamaha en wordt sinds 1998 gebouwd. Het 998 cc viertakt-blok met crossplane-krukas (vanaf 2009, 'CP4') geeft een onmiskenbaar V-vormig motorgeluid en een vlakke koppellijn die uitzonderlijk goed werkt op de baan. Het vermogen ligt rond de 200 pk; de Nederlandse registratie (RDW-mediaan) noemt 171 pk over alle generaties. Het rijklaar gewicht is met circa 200 kg klassieleidend laag en het zadel staat op 855 mm. Vanaf 2015 (5-de generatie) heeft de R1 een MotoGP-afgeleid IMU-pakket met traction control, slide control en wheelie control.

De YZF-R1 mikt op ervaren rijders die circuit-DNA in zijn puurste vorm zoeken. Hij is bedoeld voor trackdays, sportieve weekendritten en, voor wie de ergonomie kan verdragen, als bezit waar je trots op bent. Voor woon-werk is hij minder geschikt door de scherpe zithouding. Concurrenten zijn de Honda CBR1000RR-R, Suzuki GSX-R 1000, Kawasaki ZX-10R en BMW S 1000 RR.

Categorie
Sport
Productieperiode
1998 – heden
Vermogen
200 pk
Gewicht
200 kg
  • Yamaha YZF-R1 1998 originele eerste generatie
  • Yamaha YZF-R1 2004 generatie
  • Yamaha YZF-R1 2009 cross-plane generatie
  • Yamaha YZF-R1 2015 IMU generatie
Voor je koopt

Aandachtspunten bij aankoop

  • Vraag of de stator vervangen is; vooral op 2009-2014-modellen (Big Bang) staat hij bekend als zwak punt; ECU-fouten en accuontlading zijn symptomen.
  • Controleer kuipdelen, hand- en voetsteunbevestigingen op trackday-schade die pas bij strippen zichtbaar wordt; vraag specifiek naar circuit-historie.
  • Inspecteer kettingrek en haakvorming; literklasse-supersports slijten 530-er kettingen snel.
  • Vraag of de jaarlijkse onderhoudsservice volgens schema is uitgevoerd; de CP4-motor is gevoelig voor olie van de juiste viscositeit.
  • Bij 2015+ R1's: test alle elektronica (rijmodi, IMU-functies, dashboard); een sensorfout kan multiple systemen tegelijk uitschakelen.
Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Yamaha YZF R1

  1. Wat kost een tweedehands Yamaha YZF R1?

    Een tweedehands Yamaha YZF R1 kost gemiddeld € 6.900. De meeste kosten € 3.750 tot € 15.510. Dit is gebaseerd op 150 motoren die nu te koop staan.

  2. Hoeveel Yamaha YZF R1 occasions staan er te koop?

    MotorMonitor vergelijkt nu 150 tweedehands Yamaha YZF R1 motoren van Nederlandse verkoopsites.

  3. Welk bouwjaar en kilometerstand heeft een gemiddelde Yamaha YZF R1 occasion?

    Een tweedehands Yamaha YZF R1 komt gemiddeld uit 2006 en heeft ongeveer 39.618 km gereden.

Zoekopdracht loopt