Ga naar hoofdinhoud

Gids

Yamaha MT-07 kopen: prijzen, bouwjaren en aandachtspunten

Wat kost een Yamaha MT-07 occasion? Mediaan, prijs per bouwjaar, generatie en kilometerstand, op basis van 564 advertenties met vraagprijs op 3 november 2026.

MotorMonitor5 min leestijd

Wat een MT-07 nu kost

Op 3 november 2026 stonden er ruim 700 Yamaha MT-07's te koop bij de verkoopsites en dealers die MotorMonitor volgt. Bij 564 daarvan staat een bruikbare vraagprijs. De mediaan van die prijzen is € 7.225. Tien procent van de motoren is goedkoper dan € 5.250 en tien procent is duurder dan € 9.299.

Het zijn vraagprijzen uit advertenties, geen verkoopprijzen. Ongeveer 140 advertenties hebben geen bruikbare prijs (bieden, op aanvraag, gereserveerd of geen bedrag) en tellen niet mee. Dezelfde motor in meerdere advertenties tellen we één keer. De middelste MT-07 is van 2021 en heeft ongeveer 15.400 km gelopen.

Prijs per bouwjaar

Bouwjaar Advertenties met prijs Mediaanprijs Middelste 80 procent
2014 39 € 5.450 € 4.740 tot € 6.360
2015 31 € 5.450 € 4.450 tot € 5.990
2016 38 € 5.745 € 4.817 tot € 6.499
2017 25 € 5.995 € 4.450 tot € 6.475
2018 29 € 6.195 € 5.350 tot € 6.989
2019 33 € 6.450 € 5.959 tot € 6.997
2020 30 € 6.820 € 6.225 tot € 7.254
2021 62 € 7.450 € 6.155 tot € 7.950
2022 35 € 7.490 € 6.714 tot € 7.979
2023 36 € 7.495 € 6.770 tot € 7.999
2024 31 € 7.950 € 7.250 tot € 8.540
2025 48 € 8.450 € 7.750 tot € 9.344
2026 102 € 9.299 € 8.291 tot € 9.799

Bij de eerste vier bouwjaren ligt de mediaan tussen € 5.450 en € 5.995. Een 2014 is dus nauwelijks goedkoper dan een 2017. De bouwjaren 2021, 2022 en 2023 liggen zelfs binnen € 50 van elkaar. De grootste sprongen zitten tussen 2020 en 2021 (€ 630) en tussen 2025 en 2026 (€ 849).

Voor een paar motoren staat een bouwjaar van 2027 in de advertentie. Die zijn hierboven weggelaten, net als de 52 advertenties zonder bouwjaar.

Prijs per generatie

De MT-07 is sinds 2014 in vier generaties gebouwd. Deze tabel groepeert de advertenties op bouwjaar.

Generatie Advertenties met prijs Mediaanprijs Middelste 80 procent Mediaan kilometerstand
2014 tot 2017 133 € 5.600 € 4.490 tot € 6.397 28.098 km
2018 tot 2020 92 € 6.548 € 5.500 tot € 7.000 20.315 km
2021 tot 2024 164 € 7.499 € 6.499 tot € 8.105 13.704 km
2025 en nieuwer 154 € 9.199 € 8.120 tot € 9.799 308 km

De laatste groep bestaat grotendeels uit (bijna) nieuwe motoren. Van de 167 advertenties met bouwjaar 2025 of nieuwer hebben er 75 een kilometerstand van hooguit 100 km. Wie een gebruikte MT-07 zoekt, vergelijkt dus beter met 2021 tot 2024.

Wat er per generatie verandert, volgens het modeldossier op MotorMonitor:

  • 2014 tot 2017: de eerste generatie met de 689 cc tweecilinder (55 kW, 75 pk), een gewone 41 mm voorvork en een compact ontwerp.
  • 2018 tot 2020: nieuwe koplamp, tank en luchtinlaten, een comfortabeler zadel en bijgestelde vering. Motor en remmen blijven dicht bij het origineel.
  • 2021 tot 2024: Euro 5-motor met 54 kW (73 pk), een Y-vormige LED-koplamp, een breder stuur en grotere remschijven (2 x 298 mm). Vanaf 2023 zit er een 5-inch TFT-scherm op.
  • 2025 en nieuwer: nieuw frame en achterbrug, een omgekeerde voorvork, ride-by-wire met rijmodi en uitschakelbare tractiecontrole. Er is ook een Y-AMT-versie die met stuurschakelaars of volledig automatisch schakelt.

Er bestaan daarnaast uitvoeringen van 35 kW voor het A2-rijbewijs. Controleer op het kentekenbewijs dat dat vermogen daadwerkelijk is geregistreerd.

Prijs per kilometerstand

Kilometerstand Advertenties met prijs Mediaanprijs
Tot 10.000 km 209 € 8.489
10.000 tot 20.000 km 129 € 6.999
20.000 tot 30.000 km 98 € 6.295
30.000 tot 40.000 km 44 € 5.970
40.000 tot 50.000 km 21 € 5.400
50.000 tot 60.000 km 18 € 4.848
60.000 tot 80.000 km 9 € 4.950

Het grootste verschil zit tussen minder dan 10.000 km en 10.000 tot 20.000 km: bijna € 1.500. In de laagste groep zitten ook de nieuwe en bijna nieuwe motoren. Boven de 50.000 km zijn er weinig advertenties, dus die medianen zijn minder stevig.

Dealer of particulier

Van de ruim 700 advertenties staan er 462 bij een dealer en 131 bij een particulier. Bij 111 is het type verkoper niet bekend. De mediaan bij dealers is € 7.490 (433 advertenties met prijs), bij particulieren € 6.200 (31 advertenties met prijs). Dat verschil kan uit het aanbod komen: we hebben niet gecorrigeerd voor bouwjaar en kilometerstand, en 31 advertenties is weinig.

Waar je op let bij een MT-07

  • Vraag naar het onderhoudsboekje en terugroepacties. Een dealer of Yamaha kan met het framenummer (VIN) nagaan of er openstaande acties zijn.
  • Kijk naar de balhoofdlagers, vorkpoten en vorkkeerringen op speling of lekkage, en let tijdens de proefrit op een scheef stuur of onrustig rechtuitgedrag. Dat wijst op valschade.
  • Check achterbrug, veerlinkage, ketting en tandwielen op corrosie en achterstallig onderhoud, vooral bij een motor die het hele jaar buiten heeft gestaan.

Hoe we dit tellen

De cijfers komen uit de advertenties van vier verkoopsites en de websites van dealers. We rekenen met de mediaan en laten een tiende deel aan beide kanten buiten beeld, zodat een enkele uitschieter niets verandert. Prijzen die een verkoper nog kan aanpassen, zoals "bieden", doen niet mee.

Sinds juli meten we elke maand. De mediaan van de MT-07 stond eind juli op € 6.989, eind augustus op € 6.950, eind september op € 7.250 en eind oktober op € 7.150. Dat is binnen € 300 gebleven. Meer dan dat zeggen we er niet over. Vier maanden is te kort voor een prijstrend en het aantal advertenties dat we zien, nam in die periode toe (van 514 eind juli naar 713 eind oktober), dus een vergelijking van maand tot maand is niet helemaal zuiver.

Alle actuele advertenties, het prijsverloop en de specificaties staan op de Yamaha MT-07 modelpagina.

Verder lezen

Alle artikelen