Yamaha MT 09
Vergelijk 605 Yamaha MT 09-advertenties uit verschillende bouwjaren en verkoopsites.

Yamaha
MT 09
Naked · 890 cc · 119 pk
- Prijsbereik
- € 6.350 – € 12.799
- Gem. km-stand
- 16.000 km
- Typisch bouwjaar
- 2021
Wat betaal je voor een MT 09?
Log in voor de volledige marktanalyseBekijk gangbare prijzen, prijsontwikkelingen en belangrijke verschillen.
Wat is een gebruikelijke vraagprijs?
Kies bouwjaar en kilometerstand voor een richtprijs.
Gebaseerd op vraagprijzen, niet op verkoopprijzen. Uitvoering, staat, onderhoud en garantie tellen mee.
Gebaseerd op prijsdata uit 6 van de 12 maanden.
Tweedehands prijzen zijn sinds juni 2026 stabiel gebleven.
MT 09 in het kort
Richtwaarden voor snelle herkenning. Bouwjaar, generatie en uitvoering kunnen afwijken.
Specificaties
6 varianten- Cilinderinhoud
- 890 cc
- Vermogen
- 119 pk · 87 kW
- Koppel
- 93 Nm
- Cilinders
- 3 cil.
- Gewicht
- 193 kg
- Zadelhoogte
- 825 mm
- Tankinhoud
- 14 l
- Topsnelheid
- 230 km/u
- Productieperiode
- 2013 – heden
- Categorie
- Naked
Yamaha MT 09 te koop

Yamaha MT-09 met 20744 km-Naked Bike Uniek
eddinDronten
Dealers met een Yamaha MT 09 op voorraad
Alle dealersAlle officiële Yamaha-dealersMotorzaken die nu een Yamaha MT 09 te koop hebben, met het grootste aanbod bovenaan.
- Doornekamp Motorsport20 op voorraadHoevelaken
- Moto Hippo19 op voorraadHippolytushoefOfficieel Yamaha-dealer
- Motor City Amsterdam17 op voorraadAmsterdamOfficieel Yamaha-dealer
- Gebben Motoren17 op voorraadRogatOfficieel Yamaha-dealer
- De Boer Motoren15 op voorraadHarkema
- Goedhart Motoren14 op voorraadBodegravenOfficieel Yamaha-dealer
- Van de Kuinder Motoren14 op voorraadHilversumOfficieel Yamaha-dealer
- AE Motorbikes11 op voorraadZwolle
Ook het overwegen waard
Modellen uit dezelfde categorie en prijsklasse die je naast de MT 09 kunt beoordelen.
Generaties en edities
6 variantenKenmerken en rijgevoel verschillen per generatie. Gebruik dit overzicht om de juiste uitvoering te vinden.
Jaren2024–heden
Y-AMT
EditieY-AMT koppelt de 890cc-CP3 aan een geautomatiseerde zesversnellingsbak zonder handbediende koppeling, met vingergestuurd schakelen of twee volledig automatische programma's. De standaard gemonteerde Smart Key en transmissie verhogen het rijklare gewicht naar 196 kg; motorvermogen, koppel en zithoogte blijven gelijk aan die van de handgeschakelde versie.
890 cc · 119 pk · 3 cil.
Jaren2024–heden
6-speed manual
GeneratieDe handgeschakelde 2024-update gebruikt dezelfde 890cc-CP3, maar heeft een actievere ergonomie, herziene vering, radiale Brembo-hoofdremcilinder, vijf-inch TFT, cruisecontrol en uitgebreid Yamaha Ride Control. Het rijklare gewicht is 193 kg en de derde generatie quickshifter kan onder passende omstandigheden ook zonder koppeling terugschakelen.
890 cc · 119 pk · 3 cil.
Jaren2022–heden
35 kW / A2
EditieYamaha introduceerde in 2022 een afzonderlijk gehomologeerde 890cc-uitvoering voor het A2-rijbewijs. Deze levert 35 kW en 77 Nm en kan na het behalen van rijbewijs A door een Yamaha-dealer naar de oorspronkelijke 70 kW worden teruggebracht; het is niet dezelfde motorconfiguratie als de 87kW-volvermogenversie.
890 cc · 48 pk · 3 cil. · A2 geschikt
Jaren2021–2023
Gen 3 · 890 cc (2021-2023)
GeneratieVoor 2021 groeide de CP3 naar 890 cc en kreeg de MT-09 een nieuw aluminium frame, lichtere wielen en een zesassige IMU met hellingshoekafhankelijke rijhulpen. Het rijklaar gewicht daalde naar 189 kg en de quickshifter werkte voortaan zowel op als neer.
890 cc · 119 pk · 3 cil.
Jaren2017–2020
Gen 2 · 847 cc (2017-2020)
GeneratieDe 2017-modelupdate behoudt de 847cc-motor en het hoofdframe, maar is herkenbaar aan de viervoudige ledkoplamp en korte achterzijde. Een assist/slipperkoppeling, quickshifter voor opschakelen en uitgebreider instelbare voorvork maken dit de verfijndere 847cc-generatie.
847 cc · 115 pk · 3 cil.
Jaren2013–2016
Gen 1 · 847 cc (2013-2016)
GeneratieHet Europese introductiemodel combineert de 847cc-CP3 met het lichte, motardachtig aanvoelende chassis en de eerste generatie D-Mode. Een vroege registratie kan uit 2013 stammen, hoewel Yamaha hem als modeljaar 2014 introduceerde; de basisversie weegt 188 kg rijklaar en de ABS-uitvoering 191 kg.
847 cc · 115 pk · 3 cil.
Over de Yamaha MT 09
De Yamaha MT-09 is een sportieve naked bike rond Yamaha's vloeistofgekoelde CP3-lijnmotor met drie cilinders. De eerste Europese uitvoering verscheen in september 2013 als modeljaar 2014, met 847 cc, een licht aluminium frame en een rechtopstaande, motardachtige zithouding. Voor 2017 volgde een herkenbare modelupdate met viervoudige ledkoplamp, assist/slipperkoppeling, quickshifter en uitgebreider instelbare voorvork. In 2021 werd de familie technisch opnieuw opgebouwd: de CP3 groeide naar 890 cc, het frame en de wielen werden lichter en een zesassige IMU stuurde de hellingshoekafhankelijke rijhulpen aan. De 2024-update behield het 890cc-blok, maar wijzigde ergonomie, vering, rembediening, dashboard en rijmodi. Vanaf 2024 is daarnaast Y-AMT leverbaar, met dezelfde motor en een geautomatiseerde zesversnellingsbak die met de hand of volledig automatisch schakelt. De handgeschakelde basisversie bleef daarbij beschikbaar.
Het directe koppel, compacte chassis en brede stuur maken de MT-09 vooral geschikt voor bochtige binnenwegen, dagelijks verkeer en sportieve soloritten. De zithouding is minder belastend dan die van een supersport, maar windbescherming en passagierscomfort blijven beperkt; voor lange snelwegritten zijn een scherm en bagageoplossing zinvolle aanvullingen. De volvermogenuitvoeringen in deze modelreeks zijn niet A2-geschikt; Yamaha levert afzonderlijke 35kW-versies die van een 70kW-basis zijn afgeleid. Bij occasions bepaalt het bouwjaar veel: de 847cc-modellen voelen eenvoudiger en rauwer, terwijl de 890cc-generaties verfijndere elektronica en een ander chassis bieden. De Triumph Street Triple 765, Kawasaki Z900 en KTM 890 Duke zijn de voornaamste alternatieven. Kies daarom niet alleen op prijs, maar ook op generatie, onderhoudshistorie, gewenste rijhulpen en de handgeschakelde of Y-AMT-transmissie.
- Categorie
- Naked
- Productieperiode
- 2013 – heden
- Vermogen
- 119 pk
- Gewicht
- 193 kg
Aandachtspunten bij aankoop
Laat bij MT-09's uit 2024-2025 op chassisnummer controleren of Yamaha-terugroepactie TSI2025/05 is uitgevoerd; de voorgeschreven ECU-update en TPS-vervanging zijn bedoeld om foutcode P2135, onrustig stationair lopen en afslaan te voorkomen.
Controleer bij een Y-AMT uit 2024 op chassisnummer of campagne TSI2024/11 is afgehandeld; Yamaha noemt MTN890-S met framecode RN881 binnen het betrokken bereik.
Probeer een 847cc-exemplaar uit 2013-2016 in alle D-Mode-standen bij lage snelheid en vraag naar niet-originele ECU-flashes; abrupte of onregelmatige gasrespons moet vóór aankoop worden verklaard.
Test bij modellen vanaf 2017 de quickshifter tijdens gelijkmatig accelereren en controleer schakelpedaal en stangenstelsel op speling; gemiste versnellingen of een verspringende versnellingsindicator vragen om diagnose.
Veelgestelde vragen over de Yamaha MT 09
Wat kost een tweedehands Yamaha MT 09?
Een tweedehands Yamaha MT 09 kost gemiddeld € 9.440. De meeste kosten € 6.350 tot € 12.799. Dit is gebaseerd op 605 motoren die nu te koop staan.
Hoeveel Yamaha MT 09 occasions staan er te koop?
MotorMonitor vergelijkt nu 605 tweedehands Yamaha MT 09 motoren van Nederlandse verkoopsites.
Welk bouwjaar en kilometerstand heeft een gemiddelde Yamaha MT 09 occasion?
Een tweedehands Yamaha MT 09 komt gemiddeld uit 2021 en heeft ongeveer 16.000 km gereden.
Hoeveel pk heeft een Yamaha MT 09?
De Yamaha MT 09 levert tussen 95 en 118 pk, afhankelijk van bouwjaar en uitvoering.
Hoeveel weegt een Yamaha MT 09?
Een Yamaha MT 09 weegt ongeveer 196 kg.
Wat is de topsnelheid van een Yamaha MT 09?
De topsnelheid van een Yamaha MT 09 ligt rond 230 km/u.
Wat is de zithoogte van een Yamaha MT 09?
De zithoogte van een Yamaha MT 09 is ongeveer 825 mm.


























